اخبار و رویدادها

شناسایی 170 انشعاب غیرمجاز و قطع 286 انشعاب پرمصرف آب شرب در روستاهای کاشمر

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - بازدید 200

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد اصلاح و توسعه 5 هزار و 500 متر شبکه آب‌رسانی در روستاهای کاشمر بودیم گفت: در این مدت 170 انشعاب غیرمجاز شناسایی و 286 انشعاب نیز به دلیل مصرف زیاد قطع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سیدحسین مؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در حال حاضر 52  روستا در دو بخش مرکزی و کوهسرخ کاشمر تحت پوشش شبکه آب شرب روستایی قرار دارند و این امور آب شرب سالم و بهداشتی حدود 60 هزار نفر ساکن در این روستاها را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به وجود بیش از 26 هزار  مشترک آب شرب روستایی در کاشمر ابراز داشت: در راستای انجام وظایف محوله در تأمین آب شرب سالم و بهداشتی برای روستاییان، از ابتدای امسال پنج هزار و 500  متر شبکه آب‌رسانی روستایی در این شهرستان اصلاح و توسعه ‌یافته است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر اجرای هزار متر خط انتقال، احداث دو باب مخزن بتنی با حجم 600 مترمکعب، احداث 6 باب حوضچه اتصالات و خریداری و نصب چهار دستگاه اتاقک کلریناتور را از اقدامات انجام‌شده در بخش اجرایی این امور از ابتدای امسال اعلام و خاطرنشان کرد: در بخش کنترل کیفی  و آزمایشگاه نیز، 299  مورد آزمایش میکروبی، 39 مورد نمونه‌برداری شیمیایی و پنج مورد نمونه‌برداری ریزگردها انجام و 825 کیلوگرم پرکلرین و 430 کیلوگرم گاز کلر توزیع‌شده است.

وی با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در راستای مطلوبیت میکروبی و کلرسنجی انجام‌ شده یادآور شد: با تعمیر 23 دستگاه کلرزنی و انجام  7 هزار و 876 مورد کلرسنجی در منابع آبی روستایی، مطلوبیت میکروبی آب در سطح روستاهای کاشمر به 99 درصد و مطلوبیت کلرسنجی به 98.6 درصد رسیده است.

مؤذن، فروش 311 امتیاز انشعاب، تعویض 203 کنتور خراب و صدور 46 هزار و 388 قبض را از خدمات و اقدامات انجام‌شده در حوزه امور مشترکین دانست و ادامه داد:  از ابتدای امسال 170 مورد انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای دو بخش مرکزی و کوهسرخ کاشمر مورد شناسایی قرار گرفته که از این تعداد 107 مورد تبدیل به مجاز و 63 مورد قطع گردیده و همچنین با شناسایی 286 مشترک پرمصرف نسبت به قطع انشعاب آن اقدام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر با تأکید بر این‌که 75 درصد مشترکین در کاشمر الگوی مصرف را رعایت می‌کنند اظهار داشت: از ابتدای سال 27 هزار و 620 پیامک قبوض برای مشترکین ارسال‌شده است.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 31 | کل بازدیدکنندگان : 312540 | تعداد کاربران بر خط : 0