اخبار و رویدادها

بازدید فرماندار جوین از پروژه آبرسانی روستایی ارگ این شهرستان

۲۳ دی ۱۳۹۵ - بازدید 351

فرماندار جوین در بازدید از پروژه آبرسانی به روستای ارگ این شهرستان، از نزدیک در جریان روند اجرای این پروژه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار جوین در جریان این بازدید، با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستاییان این شهرستان گفت: در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر در قالب افزون بر 15 هزار مشترک، تحت پوشش خدمات این امور قرار دارند.

عباس واهبی افزود: روستای ارگ با حدود 200 خانوار و 750 نفر جمعیت، در بخش مرکزی شهرستان جوین  قرار دارد و خشکسالی‌های پی در پی سالیان اخیر، باعث کم آبی شدید قنات آب شرب روستا شده، به طوری که مردم این روستا 5 ماه از سال با کمبود آب مواجه هستند.

وی اظهار داشت: امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جوین برای جبران این کمبود، با استفاده از تانکر سیار، سالانه بیش از 5000 مترمکعب آب به روستا حمل و توزیع می‌کند.

واهبی تصریح کرد: برای تأمین آب پایدار و دائمی مردم این روستا، پروژه آبرسانی به روستای ارگ در سال 94 از فاصله 13 کیلومتری آغاز شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جوین، احداث دو ایستگاه پمپاژ و دو باب مخزن با حجم 260 مترمکعب و 1700 متر انجام خط برق را از مشخصات این پروژه ذکر کرد.

به گفته واهبی، این پروژه حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار مورد نیاز پروژه 18 میلیارد ریال است که تاکنون حدود 10 میلیارد ریال هزینه شده و فاز اول آن در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

 فرماندار جوین نیز با ابراز رضایت از روند اجرای پروژه، از توجه و پیگیری‌‌‌های مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی به وضعیت آب شرب روستاییان این شهرستان قدردانی و ابراز امیدواری کرد این پروژه با سرعت به پایان رسیده تا مردم از اثرات آن بهره مند شوند.

95-296

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 23 | کل بازدیدکنندگان : 300139 | تعداد کاربران بر خط : 1