اخبار و رویدادها

با حضور فرماندار انجام شد:

برگزاری جشنواره “نخستین واژه؛ آب” برای مدارس روستایی شهرستان رشتخوار

۱۶ دی ۱۳۹۵ - بازدید 454

جشنواره “نخستین واژه؛ آب” ویژه دانش آموزان مدارس ابتدائی رشتخوار به صورت نمادین و همزمان با مدارس سراسر این شهرستان در روستای احمدآباد آستانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، فرماندار رشتخوار در این مراسم اظهار داشت: این جشنواره به همت امور آبفای روستایی و با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان و با هدف بیان اهمیت و نقش آب در زندگی انسان ها و انتقال مفاهیم صرفه جویی در مصرف آب، ویژه دانش آموزان مدارس ابتدائی برگزار شده است.

خالقداد عرب با اشاره به نقش بی بدیل آب در زندگی و حیات انسان‌ها، گفت: این نعمت خدادادی جایگزین ندارد و باید بهینه مصرف شود.

وی با اشاره به کارکردهای آب در زندگی روزمره‌ی مردم، افزود: صرفه جویی در مصرف این ماده ی حیاتی باید مورد توجه و تأکید همگان قرار گیرد.

عرب از دانش آموزان خواست به عنوان حامیان آب، به والدین خود تأکید کنند تا آب را بدرستی استفاده و مصرف آن را مدیریت کنند.

وی با  اشاره به وضعیت بحرانی منابع آب در این شهرستان اظهار داشت: برگزاری چنین جشنوارهایی با این کیفیت سبب نهادینه شدن این فرهنگ مهم و صرفه جویی مصرف آب خواهد شد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار عنوان کرد: امروزه فرهنگ صرفه جویی و درست مصرف کردن آب در جامعه از برنامه ها و اولویت های مهم و ضروری می باشد که مدارس و دانش آموزان در نهادینه نمودن و ترویج و گسترش این فرهنگ نقش  اساسی و کلیدی دارند.

گفتنی است در این جشنواره، برنامه‌های متنوعی از قبیل اجرای گروه سرود، نمایش و شعرخوانی توسط دانش آموزان انجام گرفت و در پایان به دانش آموزان برتر در زمینه مقاله نویسی، شعر، دکلمه‌خوانی، روزنامه دیواری و نقاشی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب جوایزی اهدا گردید.

95-287-1 95-287-2 95-287-3 95-287-4

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 231 | کل بازدیدکنندگان : 276646 | تعداد کاربران بر خط : 1