اخبار و رویدادها

آزمایشگاه شرکت آبفار خراسان رضوی مجهز به دستگاه آنالیز پیشرفته I.C شد

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - بازدید 460

سرپرست آبفار خراسان رضوی از بهره برداری یک دستگاه پیشرفته تشخیص کیفیت آب آشامیدنی در آزمایشگاه مرکزی این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمد سهرابی در مراسم رونمایی و بهره برداری از دستگاه آنالیز پیشرفته I.C در آزمایشگاه مرکزی آبفار خراسان رضوی که با حضور مدیران و کارشناسان متخصص این شرکت و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد گفت: این دستگاه با هدف راستایی برنامه های پایش و کنترل منابع آبی به ارزش حدود 8 میلیارد ریال خریداری شده است.

سهرابی بیان کرد: دستگاه I.C برای سنجش پارامترهایی همچون نیترات، نیتریت، سولفات، سدیم و … کاربرد دارد و با دقت بسیار بالای در حد  ppb، آلودگی های احتمالی در آب را شناسایی می کند.

وی افزود: دستگاه کروماتوگرافی یونی قابلیت اندازه‌گیری تمامی آنیون‌ها و کاتیون‌های موجود در نمونه‌های آب و فاضلاب با تشخیص کمتر از 10 میکروگرم بر لیتر را دارد.

سرپرست آبفار خراسان رضوی با برشمردن مزایای دستگاه کروماتوگرافی تصریح کرد: بالا بودن میزان صحت، دقت و سرعت بالای آنالیز که از دو روز به بیست دقیقه کاهش یافته است از دیگر مزایای این دستگاه است.

محمد سهرابی گفت: استفاده از دستگاه I.C کمک شایانی به کنترل فوری کیفیت آب به ویژه در بحرانهایی مثل سیل می کند و با استفاده از این دستگاه می توان به سرعت کیفیت آب مناطق بحرانی را مشخص کرد.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی بمنظور پایش آب شرب از منابع تامین و مخازن تا شبکه توزیع با 23 آزمایشگاه در زمینه سنجش پارامترهای فیزیکوشیمیایی، باکتریولوژی، ریزآلاینده آلی، ریزآلاینده های معدنی، بیولوژی و فاضلاب در 17 شهرستان استان براساس استانداردهای ملی و بین المللی روستاهای 28 شهرستان استان خراسان رضوی را تحت پوشش قرار می­دهد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 412 | کل بازدیدکنندگان : 964899 | تعداد کاربران بر خط : 0