اخبار و رویدادها

ارتقای کیفیت آب شرب روستاهای داورزن با استفاده از سیستم های بروز کلرزنی

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - بازدید 690

مدیر امور آبفار داورزن از کنترل و ارتقای کیفیت آب شرب با نصب دستگاه های کلرزنی و تجهیزات جدید در سطح روستاهای تحت پوشش این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار داورزن با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای کنترل و ارتقای کیفیت آب شرب و رفع مشکلات کلرزنی، اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه های کلرزنی گازی، برقی و الکترولیز بسته به بزرگی مجتمع و گرفتن نمونه بصورت مکرر صورت پذیرفت.

محمد رضا حقانی نسب افزود: با توجه به نظر مدیرعامل آبفار خراسان رضوی مبنی بر سلامت آب شرب روستاها و تأکید بر این موضوع که کیفیت آب شرب تحویلی مردم روستاهای استان خط قرمز وزارت نیرو و این شرکت است، برای سلامت آب در سال جاری با نصب دستگاه الکتروکلریناتور (الکترولیز نمک طعام) در مجتمع بیزه، نصب کلرزن گازی در مجتمع سربداران و نصب کلرزن برقی در مجتمع مزینان و فیض آباد مشکلات کلرزنی در مجتمع های فوق را رفع نمودیم.

وی گفت: همواره با نمونه گیری وضعیت آب را بررسی می نمائیم و تا کنون با آزمون HPC 330 مورد از مخازن، آزمون میکروبی 2079 مورد، آزمون ریزآلاینده ها 19 مورد، درصد میکروبی 100 درصد، کلرسنجی 99 درصد، مطلوبیت شیمیایی (میزان نیترات) 100 درصد، کدورت 100 درصد می باشد و تمام اطلاعات کیفیت آب با سیستم اطلاعات مدیریت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، Lims ارسال می گردد و همچنین در بخش مربوط به ایستگاه های پمپاژ، مخازن و منابع آب با سیستم Mis اطلاعات مدیریت شرکت مهندسی آبفای کشور انجام می گردد.

لازم به ذکر است: دانشگاه علوم پزشکی، خانه های بهداشت و بهورزان بهداشت نیز بر عملکرد این امور در حوزه کنترل کیفیت آب شرب روستاییان نظارت دارند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 429 | کل بازدیدکنندگان : 964916 | تعداد کاربران بر خط : 0