اخبار و رویدادها

افتتاح فاز اول پروژه مجتمع آبرسانی روستایی نوبهار شهرستان بردسکن

۷ شهریور ۱۳۹۵ - بازدید 735

با بهره برداری از فاز اول پروژه مجتمع آبرسانی روستایی نوبهار در بردسکن که با حضور مدیرعامل، معاون مهندسی و توسعه و مسئول هماهنگی امور شهرستان های شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی و فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی بردسکن انجام شد، کام مردم  9 روستای این شهرستان با نعمت آب شرب لوله کشی سالم و بهداشتی شیرین شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیرعامل آبفار استان آیین افتتاح این پروژه با گرامیداشت هفته دولت، به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا برای اولین بار اعتبارات صندوق توسعه ملی به مجتمع های آبرسانی روستایی اختصاص یافته است.

مهندس دانشگر با بیان اینکه سهم خراسان رضوی از این اعتبارات هزار و 160 میلیارد ریال بوده افزود: این مبلغ برای تکمیل و احداث 43 مجتمع آبرسانی که بیش از 506 هزار نفر در 734 روستا را در بر می گیرد، اختصاص یافته است.

وی، تکمیل و اتمام عملیات اجرایی 13 مجتمع آبرسانی روستایی، افزایش بیش از 178 هزار نفر در 219 روستا به جمعیت بهره مند از آب شرب سالم و بهداشتی با بهترین استاندارد کیفی، افزایش 3.7 درصدی شاخص برخورداری مردم روستاهای استان از آب شرب سالم و بهداشتی و کاهش تعداد 100 روستا از روستاهایی که با تانکر سیار آبرسانی می شوند را از نتایج اجرای این مجتمع های آبرسانی تا پایان سال جاری برشمرد.

دانشگر اظهار داشت: هچنین در هفته دولت 77 پروژه آبرسانی روستایی با هزینه بالغ بر 254 میلیارد ریال در استان به بهره برداری می رسد که نزدیک به 187 هزار نفر در 187 روستا از مزایای آن بهره مند می شوند.

فرماندار بردسکن نیز با قدردانی از تلاش های مدیرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی، از انجام این پروژه با وجود مشکلات اعتباری به عنوان یک اقدام و عمل جهادی نام برد.

علی نیا، افتتاح این پروژه علیرغم محدویت های زیاد را یکی از نشانه های توجه ویژه دولت به توسعه روستاها دانست و ابراز امیدواری کرد که دیگر فازهای این پروژه نیز به سرعت انجام شود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن هم با بیان اینکه بهره برداری از فاز اول پروژه آبرسانی نوبهار، بیش از 3500 نفر را در 9 روستای بخش مرکزی این شهرستان از نعمت آب شرب لوله کشی سالم و بهداشتی برخوردار می سازد، گفت: در راستای انجام این پروژه 15 کیلومتر عملیات لوله گذاری خط انتقال انجام شده، یک حلقه چاه حفر و تجهیز گردیده و 4 باب مخزن ذخیره با حجم 600 مترمکعب احداث گشته است.

محمد صادقی، احداث 4 باب ایستگاه پمپاژ، 30 باب حوضچه شیرآلات و اجرای 1900 متر حصار کشی تأسیسات را از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه برشمرد که با هزینه 25 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 541 | کل بازدیدکنندگان : 816084 | تعداد کاربران بر خط : 0