اخبار و رویدادها

افتتاح و بهره‌برداری از فاز 4 مجتمع پایین ولایت کاشمر با اعتباری بالغ ‌بر 3 میلیارد تومان

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - بازدید 209

به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری بهره‌برداری از فاز 4 مجتمع پایین ولایت کاشمر با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار کاشمر در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی فاز 4 مجتمع پایین ولایت – زنده جان از توابع بخش مرکزی این شهرستان گفت: 52 روستا با جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر تحت پوشش خدمات این امور قرار دارند که این تعداد روستا، توسط 41 منبع آبی آبرسانی می گردند و در حال حاضر حجم مخازن ذخیره روستاها بیش از 15000 مترمکعب بوده و مجموع  خطوط  انتقال و توزیع حدود 700 کیلومتر می باشد.

 محمد کاظمی بیان کرد: از مجموع این روستاها 14 روستا به صورت تک روستایی و بقیه روستاها در قالب مجتمع های آبرسانی تامین آب می شوند و بزرگترین مجتمع شهرستان کاشمر، مجتمع پایین ولایت – زنده جان می باشد که 17 روستا با جمعیتی بالغ بر 24 هزار نفر را تحت پوشش دارد.

کاظمی تصریح کرد: این مجتمع شامل  17 روستا از بخش مرکزی بوده که از سالیان گذشته تاکنون بالغ بر10 میلیارد تومان برای این مجتمع هزینه شده است که هم اکنون ما شاهد افتتاح فاز 4 این مجتمع می باشیم که اعتبار هزینه شده برای اجرای آن بیش از 3 میلیارد تومان می باشد.

وی در ادامه اهم فعالیت‌های عمرانی پروژه فاز 4 مجتمع پایین ولایت- زنده جان را به شرح ذیل اعلام نمود:

1 – احداث 3 باب مخزن بتنی به حجم 1100 متر مکعب در روستاهای سایت اصلی مجتمع ـ فروتقه، قوچ پلنگ

2 ـ اجرای یک مورد حصار کشی به ابعاد 20 *20 در روستای قوچ پلنگ

3 – اجرای خط انتقال به طول تقریبی 6 کیلومتر در روستاهای:  سرحوضک، محمدیه و حاجی آباد

4 ـ اجرای شبکه توزیع به طول تقریبی 3/6 کیلومتر در روستای قوچ پلنگ

5 ـ احداث 16 باب حوضچه شیر آلات

6 ـ حفر 2 حلقه چاه عمیق رزرو سایت مجتمع

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر در پایان با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در مصرف بهینه آب باید در تمام فصول سال جزء برنامه‌های مردم باشد، گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب یک فرهنگ است و همه مردم باید این فرهنگ را در خود نهادینه کنند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 663 | کل بازدیدکنندگان : 697032 | تعداد کاربران بر خط : 0