اخبار و رویدادها

برگزاري مانور اطفای حریق در تأسیسات آبرسانی امور آبفار سرخس

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - بازدید 132

مانور اطفای حریق در هنگام وقوع بحران با حضور کارکنان و آبداران امور آبفار سرخس در محل تاسیسات مجتمع آبرسانی کندکلی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار سرخس گفت: با توجه به اینکه آمادگی در برابر مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی جزء وظایف اعضای ستاد بحران می باشد مانور آمادگی اطفای حریق در هنگام وقوع بحران با حضور کارکنان و آبداران روستایی عضو ستاد مدیریت بحران این امور، در محل تاسیسات مجتمع آبرسانی کندکلی شهرستان سرخس برگزار گردید.

حمید صادقی بیان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران این امور پس از اعلام بروز حادثه و شنیدن صدای آژیر، در محل حادثه حضور یافته و وارد عمل شدند.

صادقی افزود: تیم‌های اطفای حریق با حضور به موقع در مدت زمان تعریف شده و با استفاده از امکانات و تجهیزات مربوطه، حریق را با موفقیت خاموش نمودند.

وی گفت: برگزاری اینگونه برنامه‌های آمادگی در مقابل بروز بحران می‌تواند اثرات نامطلوب خطر را از طریق تسریع در عملیات اضطراری، بازسازی و جبران خسارت، به حداقل رسانیده و امدادرسانی، کمک مناسب و به موقع بعد از وقوع بحران را تضمین کند.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی سرخس تصریح کرد: هدف از برگزاری اینگونه مانورها آگاهی دادن به اعضای عضو ستاد مدیریت بحران، تقویت انگیزه، بالا بردن آمادگی و ارزیابی توانایی فیزیکی و مهارت‌های آنهاست.

حمید صادقی گفت: در ادامه این مانور عملیات مقابله با نشت گاز کلر نیز برابر دستورالعمل های مربوطه انجام و نحوه استفاده از ماسک و کپسول اکسیژن نیز آموزش داده شد.

وی با تشکر از تمامی عوامل دخیل در اجرای این مانور تقدیر کرد و عنوان کرد: قطعاً مسائل پیش بینی نشده‌ای در هنگام بروز بحران‌ها بوجود می آید که همواره باید برای مواجهه با آن آماده بود.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 376 | کل بازدیدکنندگان : 553399 | تعداد کاربران بر خط : 0