اخبار و رویدادها

برگزاری جشنواره “نخستین واژه؛ آب” و زنگ آب همزمان با سراسر کشور در مدارس روستایی خراسان رضوی

۲۰ آبان ۱۳۹۸ - بازدید 192

جشنواره “نخستین واژه؛ آب” و زنگ آب با هدف ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب در بین دانش آموزان ابتدائی به صورت نمادین و همزمان با سراسر کشور در روستاهای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، جشنواره نخستین واژه آب با هدف نهادینه کردن مصرف بهینه آب در بین دانش آموزان و بر مبنای دستورالعمل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برای یازدهمین سال متوالی در سطح روستاهای استان و به صورت نمادین در مدارس روستایی کاظم آباد پنجشنبه واقع در حوالی شهر مشهد آغاز شد.

رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی آبفار خراسان رضوی با اشاره به کاهش منابع آبی استان و بحران آب در کشور گفت: فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی و استمرار این حرکتها می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

سید رضا موسوی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در تمام امورات زندگی تاکید و افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به منظور ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب به یک ضرورت تبدیل شده و همکاری تمامی دستگاهها به خصوص  آموزش و پرورش لازم و ضروری است.

موسوی ادامه داد: طبق پیش بینی های انجام شده امسال آموزش ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز ابتدایی در سطح روستاهای خراسان رضوی برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: در این جشنواره با استفاده از ظرفیت هنری هنرمندان راهکارهای مصرف صحیح آب در قالب برنامه های شاد و مفرح به دانش آموزان آموزش داده شد و تعدادی از این دانش آموزان به ‌عنوان ناجیان آب معرفی شدند تا در حوزه فرهنگ ‌سازی مصرف آب در سطح مدرسه و روستای خود اقدامات لازم را انجام دهند و به عنوان حامیان آب، به همگان تأکید کنند تا آب را به درستی استفاده و مصرف آن را مدیریت کنند.

همچنین اجرای گروه سرود دانش آموزی، دکلمه، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه نقاشی با موضوع آب = زندگی و اهدای جوایز به برندگان این مسابقات و توزیع بسته فرهنگی در بین دانش آموزان از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 352 | کل بازدیدکنندگان : 970303 | تعداد کاربران بر خط : 0