اخبار و رویدادها

برگزاری جلسه هم اندیشی کارشناسان امور مشترکین آبفار خراسان رضوی در امور آبفار کاشمر

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - بازدید 190

اولین جلسه هم اندیشی مسئولان امور مشترکین و اپراتورهای شهرستان های آبفار خراسان رضوی به منظور تببین سیاستهای امور مشترکین و درآمد و تاکید بر وصول به موقع مطالبات در امور آبفار کاشمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، در این جلسه رئیس اداره مشترکین و درآمد امور آبفار کاشمر به ارائه گزارشی از روند وصول مطالبات پرداخت و افزود: بهترین راهکار برای وصول مطالبات و کاهش بدهی پیگیری جدی و موثر در وصول مطالبات، کاهش بدهی پایان دوره، تفکیک و شناسایی بدهکاران و قطع و ابطال انشعابات بدهکار سنواتی است.

ارجمند در ادامه عوامل و پارامترهای موثر در افزایش درآمد را کاهش مدت دوره های قرائت، قرائت دقیق و صحیح کنتورها، تعویض کنتورهای خراب و نصب کنتور برای انشعابات فاقد کنتور همچنین شناسایی کاربریها و تغییر تعرفه، شناسایی انشعابات غیرمجاز و افزایش تعرفه برشمرد.

رئیس اداره درآمد و خدمات امور مشترکین آبفار خراسان رضوی مبحث درآمد و وصول مطالبات را بسیار مهم دانست و گفت: علی رغم اصلاح تعرفه و ابلاغ بخشنامه آن در سال گذشته همچنان معتقد هستیم که نرخ آب بهاء واقعی نیست ولی در وصول همین اندک آب بهاء هم با چالش مواجه هستیم و اگر مطالبات وصول شود یقینا بخشی از مشکلات ما حل خواهد شد.

محمد رضا ابراهیمی درآمد و وصول مطالبات را دغدغه اصلی مسئولان شرکت عنوان کرد و افزود: اگر درآمد نباشد توسعه و مرمت، نگهداری تاسیسات، بهره برداری و … تعطیل و خدمات رسانی ما به با مشکل مواجه خواهد شد لذا ضروری است مسئولان امور مشترکین و اپراتورها، قرائت کنندگان کنتورها را بهتر هدایت کنند تا ضمن شناسایی انشعابات غیر مجاز، شناسایی، تغییر کاربری ها، دقت نظر در ثبت اطلاعات و صدور قبض و … به تعهدات خود بیش از پیش عمل کنند.

وی افزود: نبض شرکت توزیع و فروش آب است که در دست امور مشترکین می باشد و این امور در وصول مطالبات و درآمد نقش اساسی دارد. پرداخت آب بهاء در چارچوب قانون است و مردم باید در راستای نگهداری شبکه ها و تاسیسات آبرسانی، آب بهای خود را پرداخت کنند که از لحاظ شرعی هم مورد تاکید مراجع تقلید می باشد.

رئیس اداره درآمد و خدمات امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما تنها متولی واگذاری آب شرب هستیم از مسئولان ذیربط خواست در واگذاری انشعاب ضمن رعایت تمامی قوانین و مقررات مرتبط، نسبت به اخذ مدارک و مستندات متقاضی و تکمیل پرونده ها دقت لازم را به عمل آورند.

ابراهیمی در ادامه سخنانش از تغییر در نرم افزار امور مشترکین در آینده ای نزدیک خبر داد که موجب بکارگیری از فناوری های جدید در فرایند قرائت، صدور قبض و افزایش رضایتمندی مشترکین خواهد شد.

در پایان جلسه مسئولان و اپراتورهای شهرستان ها با طرح موضوعات و مشکلات موجود در حوزه کاری خود با رئیس اداره درآمد و خدمات امور مشترکین ستاد استان راهکارها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 230 | کل بازدیدکنندگان : 367117 | تعداد کاربران بر خط : 0