اخبار و رویدادها

برگزاری دوره آموزشی برنامه ایمنی آب در امور آبفار تایباد

۴ مهر ۱۳۹۷ - بازدید 279

دوره آموزشی برنامه ایمنی آب با حضور کارشناس بهداشت محیط استان خراسان رضوی، مدیران و کارشناسان امور آبفار و آبفای تایباد و باخرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار تایباد ضمن بیان اینکه اجرای برنامه ایمنی آب شرب در روستاهای شهرستان‌ تایباد زمان‌‌بندی خاصی ندارد و مداوم کیفیت آب باید کنترل و ارزیابی شود، افزود: هدف از اجرای این برنامه اطمینان بخشی از کیفیت آب آشامیدنی با پیشگیری از آلودگی منابع آب شرب، تصفیه آب برای کاهش یا حذف آلودگی آب برای رسیدن به استانداردها و پیشگیری از آلودگی مجدد آب در مدت ذخیره‎‎سازی، توزیع و مصرف است.

سید هادی گفت: با اجرای برنامه ایمنی آب شرب به مردم روستاهای شهرستان تایباد تضمین می‌دهیم که آب مصرفی آنها کاملا با کیفیت و دور از آلودگی است و در اجرای این طرح سازمان جهادکشاورزی، محیط زیست، مرکز بهداشت و ارگان‌های مرتبط استان خراسان رضوی همکاری‌های لازم را اجرایی خواهند کرد.

نمازی اظهار کرد: برنامه ایمنی آب شرب از ۱۰ گام اساسی برخوردار است که شامل تشکیل تیم ایمنی آب، توصیف سیستم تامین آب، شناسایی مخاطرات و تهدیدها، اعتباربخشی اقدامات انجام شده، برنامه بهبود و ارتقاء، اقدامات کنترلی، اعتبارسنجی، تدارک مدیریت، پشتیبانی و بازرسی و برنامه‏‏ریزی دوره‎ای از اهداف اصلی طرح است.

وی افزود: مجتمع چهاربرجی بعنوان مجتمع پایلوت جهت برنامه ایمنی آب شهرستان تایباد مدنظر می باشد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 521 | کل بازدیدکنندگان : 564969 | تعداد کاربران بر خط : 0