اخبار و رویدادها

برگزاری نشست هم اندیشی تامین آب شرب روستاهای حاشیه شهر گناباد

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - بازدید 424

در نشست مدیران آبفای شهری و روستایی و بخشدار مرکزی گناباد مشکلات تأمین آب شرب روستاهای حاشیه شهر گناباد مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار گناباد بیان داشت: این نشست به منظور اطلاع رسانی شرایط آبی منطقه، مشکلات پیش رو در تأمین آب شرب روستاهای حاشیه این شهر، جلب مشارکت و همراهی شوراها و دهیاران روستاهای این شهرستان در امر ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب شرب برگزار شد.

علیرضا فخار طبسی، ضمن تشریح وضعیت و شرایط منابع آبی شهرستان و با توجه به خشکسالی های پیاپی و کاهش نزولات آسمانی به دلیل نبود منابع آبی پایدار که موجب کمبود آب شده است و با تأکید بر لزوم آمادگی همه اقشار جامعه برای گذر از بحران کم آبی، نقش و جایگاه شورا و دهیاران روستاها را در آموزش و فرهنگ سازی مصرف بهینه آب بسیار اثربخش دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفيت روحانيت در بحث فرهنگ سازی، گفت: ائمه جماعات در صف مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و می توانند در بخش مديريت مصرف با تبيين آموزه های دينی كمك موثری در نهادينه شدن مصرف بهينه نمايند.

در پایان این نشست حاضرین از آزمایشگاه امور آب و فاضلاب روستایی گناباد دیدن کردند و از نزدیک با مراحل مختلف کنترل کیفی و بهداشتی آب شرب آشنا شدند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 177 | کل بازدیدکنندگان : 854491 | تعداد کاربران بر خط : 1