اخبار و رویدادها

برگزاری نشست هم اندیشی مدیریت مصرف آب شرب روستایی با حضور امام جمعه زاوه

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - بازدید 156

مدیر امور آبفار زاوه گفت: با حضور امام جمعه این شهرستان و جمعی از کارکنان این امور، نشست هم اندیشی با موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار زاوه در ابتدای این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب مردم روستاهای زاوه از تحت پوشش داشتن حدود 57 هزار نفر در قالب بیش از 20 هزار مشترک آب شرب در روستاهای این شهرستان خبر داد.

وحید حاجی باقران در ادامه درباره انشعابات غیر مجاز، بهینه مصرف کردن آب، عدم همخوانی اسراف با اعتقادات و فرهنگ، کمک روحانیون و مدیران در فرهنگ سازی در مصرف بهینه، تفاوت بین تولید و مصرف و علت های آن و بویژه نقش موثر فرهنگ سازی توسط روحانیون، علما و مدیران دستگاه های اجرایی به بحث و گفتگو پرداخت.

وی بیان داشت داشت: یکی از پایگاه های مهمی که می تواند نقش بسزایی در شناخت مردم و فرهنگ سازی صحیح در مصرف بهینه آب داشته باشد مساجد با حضور روحانیون و مدیران دستگاه های اجرایی هستند.

حجت الاسلام مصطفویان؛ امام جمعه شهرستان زاوه ضمن قدردانی از خدمت رسانی امور آبفار این شهرستان به روستاییان، حداقل مراجعات و گله مندی اهالی در سطح روستاها را از محاسن عملکرد مثبت مجموعه آب و فاضلاب روستایی نامید.

وی افزود: روحانیون باید در منبرهای خود در مساجد به مردم درباره صرفه‌جویی تذکر داده و مردم را از بحران کمبود آب آگاه کنند و بهینه مصرف کردن آب، عدم انشعاب غیر مجاز، عدم دستکاری کنتور و پرداخت به موقع آب بها را به مردم یادآور شوند.

برچسب‌ها

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 544 | کل بازدیدکنندگان : 365804 | تعداد کاربران بر خط : 0