اخبار و رویدادها

برگزاری کارگاه آموزشی کاهش آب بدون درآمد و جلوگیری از هدررفت آب در امور آبفار نیشابور

۲۵ آذر ۱۳۹۶ - بازدید 564

کارگاه آموزشی – توجیهی روش‌های کاهش آب بدون درآمد و جلوگیری از هدررفت آب، با حضور رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف آبفار خراسان رضوی و کارشناسان و آبداران روستایی نیشابور در امور آبفار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار نیشابور در ابتدا به بیان گزارشی از نحوه مدیریت مصرف آب و ایجاد کارگروه فرهنگی برای  جلوگیری از هدر رفت آب  و فرهنگ سازی و ایجاد بستر فرهنگی برای مصرف صحیح و بهینه و پرداخت و گفت: موضوع فرهنگ سازی امر مهمی است که باید بیشتر به آن پرداخت و مردم باید بیشتر با نحوه صحیح مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب آشنا شوند.

فرهاد ذوالجناحی افزود: در امور آب و فاضلاب روستایی نیشابور همواره تلاش نموده ایم با ایجاد کارگروه فرهنگی و برگزاری کارگاه آموزشی در روستاهای شهرستان و مدارس روستایی بستر مناسبی را در این زمینه فراهم کنیم.

رئيس اداره آب بدون درآمد و مديريت مصرف آبفار خراسان رضوی با بیان مطالبی در خصوص اهمیت موضوع تولید و هدررفت آب، بر اهمیت موضوع هدررفت آب اشاره و هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی کارشناسان و آبداران با مباحث روش‌های جلوگیری از هدررفت آب و کاهش آب بدون درآمد ذکر کرد.

احمد جاودانی پور نیز، با تشریح عوامل هدررفت آب شرب و تبعات آن، به بیان راه کارهای عملی کاهش هدررفت و مدیریت مصرف آب شرب روستایی پرداخت.

از دیگر مباحث مطروحه در این کارگاه می‌توان به تعریف آب به حساب نیامده یا آب بدون در آمد، تعریف هدررفت آب، هدررفت واقعی و هدررفت ظاهری، بالانس آب ورودی و خروجی سیستم، اشکال مختلف مصارف و نشت‌ها، بالانسینگ بین المللی آب بر اساس استاندارد (IWA)، انواع نشت و انواع روش‌های کنترل فعال نشت اشاره کرد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 438 | کل بازدیدکنندگان : 964925 | تعداد کاربران بر خط : 0