اخبار و رویدادها

مدیر امور آبفار سبزوار خبر داد:

تامین پایدار آب روستاهای سبزوار با تکمیل 12 طرح آبرسانی و برخورداری 93 درصدی جمعیت روستایی این شهرستان از آب شرب سالم

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - بازدید 198

مدیر امور آبفار سبزوار از برخورداری 93 درصدی روستاییان این شهرستان از آب شرب سالم خبر داد و گفت: در حال‌ حاضر 12 پروژه نیمه تمام در دست اجراست که با بهره‌برداری از آنها 12 روستای سبزوار از آب شرب بهداشتی و پایدار بهره‌مند شده و مجموع روستاهای برخوردار به 131 روستا می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، عباس واهبی گفت: این 12 پروژه که اجرای آنها از سال گذشته آغاز شده، شامل دو پروژه ملی به‌نام آریان و همایی و 10 پروژه استانی از محل اعتبارات تملک و دارایی است.
واهبی بیان کرد: فاز 6 این طرح با 13 میلیارد و 130 میلیون ریال اعتبار شامل آبرسانی به دو روستای شهر سوخته و چاه سوخته با 473 نفر جمعیت است که اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
وی، فاز 7 این طرح را شامل پنج روستای بلوچخانه، برگو، گزک، گرمک و خوشمردان با 847 نفر جمعیت عنوان کرد و گفت: برای اجرای این بخش از طرح که اکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکنون 4 میلیارد ریال هزینه شده و تکمیل آن تا دهه فجر سال آینده به 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار ادامه داد: فاز 8 ظفر نیز شامل روستای هلاک‌آباد با 97 نفر جمعیت و هزینه 7 میلیارد ریالی اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام آن تا دهه فجر سال 98 به حدود 9 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
عباس واهبی اجرای پروژه آبرسانی به روستای 718 نفری گاچ و بسک با 65 درصد پیشرفت فیزیکی، تعویض شبکه آبرسانی روستای 356 نفری دارین با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و روستای 551 نفری خیرآباد با 60 درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر پروژه‌های در حال انجام عنوان کرد و افزود: این پروژه‌های آبرسانی روستایی به‌زودی وارد مدار بهره‌برداری خواهند شد.
شهرستان سبزوار دارای 158 روستا با بیش از 55 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد 119 روستا با بیش از 51 هزار نفر تحت پوشش امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار قرار دارد. سطح برخورداری روستاهای این شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی 93 درصد است.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 227 | کل بازدیدکنندگان : 854541 | تعداد کاربران بر خط : 0