اخبار و رویدادها

جشنواره قطره های آب هدیه های ناب، با حضور دانش آموز روستایی تقی آباد شهرستان فریمان برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - بازدید 307

جشنواره قطره های آب هدیه های ناب با حضور مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین فریمان با هدف آموزش و فرهنگ سازی به دانش آموزان در خصوص صرفه جویی و مصرف صحیح آب در روستای تقی آباد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار فریمان گفت: با توجه به اینکه آب اساسی ترین و حیاتی ترین نیاز بشر است، مدیریت بهینه و صرفه جویی در مصرف آن بسیار مهم و ضروری است و نهادینه کردن مصرف درست آب در بین دانش آموزان می تواند گامی اساسی در راستای کاهش مصرف آب در کشور باشد.

احمد صبوری افزود: اسراف، عملی غیر اخلاقی و مورد نکوهش آیین های الهی است. متأسفانه عدّه ای، بی مبالات و بی پروا، الگوی مصرف را رعایت نکرده و این ماده حیاتی را بی جهت تلف می کنند. آنان نه تنها در برابر آیندگان مسئول هستند، بلکه در روز قیامت نیز در پیشگاه خداوند گناهکار محسوب می شوند. قرآن در نکوهش اسراف کاران می فرماید: اسراف کاران، برادران شیاطین اند و شیطان در برابر پروردگارش بسیار ناسپاس بود.

صبوری بیان داشت: اجرای گروه سرود دانش آموزی، مقاله و دکلمه، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه نقاشی با موضوع مصرف بهینه آب و اهدای جوایز به برندگان این مسابقات و توزیع بسته فرهنگی شامل سی دی آموزشی، پازل و هدایای دیگر در بین تمام دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

گفتنی است، در پایان اين مراسم تعدادی از دانش آموزان روستای تقی آباد به ‌عنوان ناجیان آب معرفی شدند تا در حوزه فرهنگ ‌سازی مصرف آب در سطح مدرسه و روستای خود اقدامات لازم را انجام دهند و به عنوان حامیان آب، به همگان تأکید کنند تا آب را به درستی استفاده و مصرف آن را مدیریت کنند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 528 | کل بازدیدکنندگان : 365788 | تعداد کاربران بر خط : 0