اخبار و رویدادها

جشنواره “نخستين واژه، آب” ، میهمان دانش آموزان روستای جیم آباد شهرستان مشهد شد

۲۲ آذر ۱۳۹۶ - بازدید 1,390

با هدف فرهنگ سازي مصرف بهینه آب شرب در بین دانش آموزان، “جشنواره نخستين واژه، آب” با حضور مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی و مسئولان آموزش و پرورش بخش رضویه مشهد، در روستای جیم آباد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار خراسان رضوی در مراسم “جشنواره نخستین واژه، آب” که با حضور بیش از 800 دانش آموز دوره اول ابتدائی در مسجد صاحب الزمان (عج) روستای جیم آباد شهرستان مشهد برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی در مصرف آب یک وظیفه همگانی است و آغاز آن از سطح مدارس بسیار ارزشمند بوده و بیشترین بازدهی را خواهد داشت و در نتیجه منجر به حفظ منابع آبی برای نسل های آینده خواهد شد.

موسوی در ادامه افزود: شرکت آبفار خراسان رضوی با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان در نظر دارد که به صورت مدون و در طول سال برنامه ای را در جهت ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب را در مدارس روستاهای استان اجرا نماید.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مشهد ضمن بیان مشکلات موجود در حوزه آب شرب از حاضرین در جشنواره تقاضای مشارکت در مدیریت مصرف آب و گزارش هر گونه اتفاق به سامانه تلفنی 1523 را خواستار شد.

محمد سهرابی گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی اولین واژه ‌ای که فرا می ‌گیرند واژه آب است، لذا فرهنگ ‌سازی در حوزه مصرف آب از سطح دانش آموزان دوره ابتدایی مؤثرتر است.

همچنین برگزاری نمایشگاهی از اثرات دانش آموزان با موضوع صرفه جویی در مصرف آب و انجام برنامه هاي شاد و مفرح، اجرای گروه سرود دانش آموزي و دکلمه، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه نقاشی با موضوع مصرف بهینه آب و اهدای جوایز به برندگان این مسابقات و توزیع اقلام فرهنگی مانند دفتر دانش آموزی، بسته‌های فرهنگی و هدایای دیگر در بین تمام دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

گفتني است، در اين مراسم تعدادی از دانش آموزان روستایی جیم آباد به ‌عنوان ناجیان آب معرفی شدند تا در حوزه فرهنگ ‌سازی مصرف آب در سطح مدرسه و روستای خود اقدامات لازم را انجام دهند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 435 | کل بازدیدکنندگان : 964922 | تعداد کاربران بر خط : 0