اخبار و رویدادها

حفر و تجهیز 5 حلقه چاه عمیق در روستاهای بردسکن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

۲۸ آذر ۱۳۹۵ - بازدید 1,062

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن گفت: به منظور رفع مشکل آب شرب تعدادی از روستاهای این شهرستان، از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد 5 حلقه چاه عمیق در شهرستان بردسکن حفر و تجهیز شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمد صادقی اظهار داشت: با توجه به 16 سال خشکسالی متمادی در این شهرستان و کاهش شدید نزولات جوی و به تبع آن کاهش کمّی منابع آب شرب در مناطق کوهپایه‌ای و کاهش کیفی  آب در برخی از روستاهای منطقه، تأمین آب شرب شیرین و پایدار در سنوات اخیر به یک چالش اصلی و اساسی در روستاهای این شهرستان تبدیل گردیده است.

وی افزود: به دلیل اینکه منابع تأمین آب شرب در بسیاری از روستاهای کوهستانی این شهرستان خشک و یا در حال خشک شدن است، مجبور به اجرای طرح‌های جدید آبرسانی و انتقال آب و پمپاژ به این مناطق و حفر چاه‌های جدید هستیم.

مدیر امور آبفار بردسکن تصریح کرد: با عنایت به اینکه در حال حاضر به دلیل خشکسالی، شاخص برخورداری روستائیان این شهرستان کاهش یافته، توجه ویژه جهت تخصیص اعتبار مخصوصاً از محل صندوق توسعه ملی جزء ضروریات می باشد، که برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی این شهرستان به اعتباری معادل 250 میلیارد ريال نیاز است.

95-261

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 709 | کل بازدیدکنندگان : 813827 | تعداد کاربران بر خط : 0