اخبار و رویدادها

درفصل تابستان،آبرسانی سیار به روستاهای خراسان رضوی دو برابر می شود

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - بازدید 750

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: شمار روستاهایی که با تانکر سیار در این استان آبرسانی می شوند، در تابستان دو برابر می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، نوراله قائمی گفت:به طور میانگین 250 روستای خراسان رضوی به وسیله تانکر سیار آبرسانی می شوند که این میزان در تابستان به حدود 500 روستا خواهد رسید.

وی بیان کرد: روستاهایی که با تانکر سیار آبرسانی می شوند، در همه نقاط استان پراکنده اند که بیشتر آنها در شهرستان های خواف، سرخس و تربت جام واقع هستند.

وی شمار روستاهایی که در اطراف مشهد با تانکر سیار آب رسانی می شوند را بیش از 20 روستا عنوان کرد.

قائمی خاطر نشان کرد: سال گذشته 552 هزار متر مکعب آب توسط تانکرهای سیار به روستاهای استان خراسان رضوی انتقال داده شد.

وی توضیح داد: آبرسانی سیار به این معنا نیست که در این روستاها هیچ آبی وجود ندارد بلکه در برخی روستاها کمبود آب و در برخی از روستاها نیز به علت کاهش کیفیت آب، از تانکر سیار استفاده می شود.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی ادامه داد: امسال بارش های خوبی را در سطح استان شاهد بوده ایم و به طور یقین این بارشها در وضعیت آبرسانی به روستاهای استان تاثیر خواهد داشت.

قائمی گفت: افزایش بارندگی ها در سال زراعی جاری اثر خود را در روستاهایی برجای می گذارد که تامین آب آنها به وسیله منابع سطحی مانند چشمه و قنات صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: هم اینک 80 درصد آب روستاییان خراسان رضوی از منابع زیرزمینی و 20 درصد از طریق منابع سطحی تامین می شود.

وی تعداد منابع آبی روستاهای خراسان رضوی را یک هزار و 399 فقره شامل یک هزار و 114 حلقه چاه، 207 دهنه چشمه و 78 رشته قنات عنوان کرد.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با خدمات رسانی به دو هزار و 455 روستا، بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر که حدود 93 درصد جمعیت روستایی استان را شامل می شود، تحت پوشش خدمات خود دارد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1042 | کل بازدیدکنندگان : 927435 | تعداد کاربران بر خط : 1