اخبار و رویدادها

در خانه تکانی هایمان مراقب آب باشیم

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - بازدید 241

خانه تکانی، رسم زیبایی است که همانند ده ها سنت پسندیده دیگر از ایرانیان باستان به یادگار مانده و تأکیدی که دین اسلام بر نظافت و پاکی دارد، باعث استحکام آن در فرهنگ ایرانیان شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی آبفار خراسان رضوی بیان کرد: دین اسلام همان قدر که به پاکیزگی و نظافت سفارش نموده به همان اندازه انسان ها را از اسراف نهی کرده است اما متأسفانه برخی ها خانه ‌تکانی را فقط در ریخت و پاش آب می دانند در حالیکه می شود با اندکی آب، خانه را شست و شو داد و به هدف مورد نظر رسید و در کنار خانه تکانی، مصرف به اندازه آب را رعایت کرد تا فرزندانمان هم این مهم را در ذهن داشته باشند و بدانند می توان با مدیریت صحیح و طبق برنامه ریزی و در نظرداشتن تمیزی به دور از اسراف، خانه ای پاکیزه داشته باشیم.

سید رضا موسوی گفت: امیدوارم آغاز سال نو و روزهای خانه تکانی با تکاندن غبار رفتارهای نادرست در زندگی توام باشد، رفتارهایی که تغییر در آنها سبک زندگی را هم تغییر خواهد داد و از جمله آن رفتارهای نادرست در مصرف بی رویه آب است و در این وضعیت بحرانی منابع آبی و کاهش بارندگیها در کشور ضروری است از این نعمت الهی به درستی استفاده نماییم.

موسوی تصریح کرد: هر شخصی که بحران آب را عمیقاً باور کند و خود را ملزم به رعایت الگوی صحیح مصرف فردی نماید در هر جایگاهی و موقعیت اجتماعی که باشد، همواره به حفاظت از آب فکر نموده و برای استفاده درست از آب برنامه خواهد داشت.

وی افزود: صرفه جویی آب در منازل در وهله اول ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ولی کسانی که با دشواری های کمبود آب آشنا هستند می دانند که اگر هر مشترک بتواند نقشی هرچند اندک در صرفه جویی آب ایفا کند با توجه به تعداد زیاد مشترکان، در نهایت مقدار زیادی از این مایه حیات صرفه جویی خواهد شد. لذا اجرای طرح پويش خانه تكاني در خصوص چگونگي مصرف بهينه آب در خانه تكاني هاي نورزوي و زندگي روزمره بيش از پيش احساس مي شود .

رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: سال خوبی را برای همه خانواده های ایرانی و مخصوصاً روستاییان سخت کوش و قدرشناس استان خراسان رضوی آرزو دارم.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 710 | کل بازدیدکنندگان : 892600 | تعداد کاربران بر خط : 0