اخبار و رویدادها

راه‌اندازی سامانه هوشمند قرائت کنتور در امور آبفار مشهد

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - بازدید 347

در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و نظارت مستقیم بر کارکرد قاریان کنتور و کاهش میزان اشتباهات، قرائت کنتور به صورت آنلاین در امور آبفار مشهد انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، رئیس اداره مشترکین و درآمد امور آبفار مشهد گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع و کاهش مراجعات حضوری مشترکین روستایی، آب و فاضلاب روستایی اقدام به طراحی طرح جدید قرائت کنتور و صدور قبوض به صورت آنلاین درب منزل مشترکین نمود تا مشکلات احتمالی مرتفع گردد .
روح ا.. اکبری افزود: این طرح برای اولین بار در سطح روستاهای شهرستان مشهد انجام خواهد شد  و با تجهیز مامورین قرائت به گوشی های موبایل هوشمند با سیستم عامل اندروید، چاپگرهای کمری و همچنین تجهیز سیستم نرم افزاری مشترکین به رابط اندرویدی،  کلیه فرآیندها با کاهش حداقلی زمان انجام می شود.

در نشستی که به همین منظور با حضور کارشناس امور مشترکین ستاد استان و کارکنان و آبداران مربوطه در محل این امور برگزار گردید آموزش های لازم در خصوص نحوه کار با نرم افزار جدید ارائه گردید.

کارشناس امور مشترکین ستاد استان بیان داشت: جمع‌آوری اطلاعات تخلف مشترک مانند نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه، تغییر کاربری، ساخت و ساز، دستکاری کنتور و همچنین شناسایی انشعاب آب غیرمجاز همراه با درج و ارسال عکس به سیستم مرکزی از جمله کارکردهای سامانه قرائت هوشمند کنتورهای آب است.

امیر صباغیان همچنین به امکانات دیگر این سیستم اشاره کرد و گفت: با این نرم‌افزار قرائت‌کننده می‌تواند بلافاصله بعداز قرائت نسبت به صدور فیش اقدام کند که سرعت در توزیع قبوض و کاهش اشتباه در توزیع و قرائت از دیگر مزایای این نرم‌افزار است و موجب رضایتمندی مشترکین روستایی خواهد گردید.

وی افزود: اگر در منطقه اینترنت نباشد بلافاصله در منطقه‌ای که امکان اتصال ایجاد شود این اطلاعات سریع انتقال می‌یابد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 275 | کل بازدیدکنندگان : 367162 | تعداد کاربران بر خط : 0