اخبار و رویدادها

رفع مشکل آب بیش از 12 هزار نفر با بهره برداری از پروژه آبرسانی فاز 3 مجتمع برکال خلیل آباد

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - بازدید 270

همزمان با هفته دولت، مشکل آب شرب بیش از 12 هزار نفر با بهره برداری از پروژه آبرسانی فاز 3 مجتمع برکال شهرستان خلیل آباد مرتفع گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، طی مراسمی پروژه آبرسانی فاز 3 مجتمع برکال شهرستان خلیل آباد با حضور معاون استانداری و  مدیرعامل آبفار خراسان رضوی و با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال و  از محل اعتبارات ملی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: با افتتاح فاز 3 مجتمع برکال بالغ بر 12 هزار 800 نفر در قالب 5 هزار و 300 مشترک از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

محمد دانشگر تصریح کرد: روستاهای حاشیه کویر که در سنوات گذشته همواره با مشکلات آبی بسیار زیادی روبرو بودند با افتتاح این پروژه مشکل آنان به طور کامل مرتفع گردید.

وی افزود: مجتمع آب رسانی برکال با بهره گیری از 8 حلقه چاه عمیق با دبی 76 لیتر بر ثانیه و 8 باب مخزن ذخیره روستایی و بین روستایی سهم قابل توجهی از تأمین آب شرب روستایی را بر عهده دارد.

سرپرست امور آبفار خلیل آباد اقدامات عمده انجام شده در این پروژه را حفر، تجهیز، برق رسانی به یک حلقه چاه عمیق به عمق 280 متر، احداث خط انتقال به طول 14 کیلومتر، احداث مخزن ذخیره 500 متر مکعبی، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع 4 کیلومتری، استاندارد سازی 300 مورد از انشعابات، احداث 30 باب حوضچه شیر آلات و نصب 6 مورد کنتور حجمی برشمرد.

فرماندار شهرستان خلیل آباد ضمن قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی بیا کرد: خدمات دولت تدبیر و امید در 5 سال گذشته چشمگیر بوده است و بیش از 35 میلیارد تومان اعتبارات در حوزه های مختلف تزریق شده است.

مجتبی شاکری همچنین خاطرنشان کرد: مجتمع آب‌رسانی برکال یکی از پروژه های بسیار خوبی است که با وجود آن مشکل آبرسانی به روستاهای کویری مرتفع می گردد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 6 | کل بازدیدکنندگان : 639237 | تعداد کاربران بر خط : 0