اخبار و رویدادها

کمبود آب شرب بیش از 6700 نفر در 5 روستای شهرستان خواف رفع شد

۱۷ تیر ۱۳۹۶ - بازدید 747

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی خواف از رفع کمبود آب شرب بیش از 6700 نفر در روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی سیجاوند این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مهدی عبدیان گفت: به علت کاهش آبدهی یکی از چاه‌های مجتمع آبرسانی سیجاوند، مردم 5 روستای تحت پوشش این مجتمع با کمبود آب مواجه شده بودند که پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله ستاد بحران در امور آبفار خواف تشکیل شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد چاه آب شرب این مجتمع با کاهش 80 درصدی مواجه شده که با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما و افزایش مصرف و از آنجاییکه حفاری و بهره‌برداری چاه جدید نیز حداقل دو ماه زمان نیاز داشت، کیفیت آب تعدادی از چاه‌ها و قنات‌های مجاور مورد بررسی قرار گرفت و پس از تأیید کیفیت آب یکی از این چاه‌ها برای شرب، با مالک آن برای استفاده از آب چاه برای شرب مردم توافق شد.

عبدیان اظهار داشت: در همین راستا عملیات اجرایی اتصال شبکه آب شرب به چاه کشاورزی مذکور به طول 200 متر در مدت یک روز انجام شد و مشکل کم آبی بیش از 6700 نفر در 5 روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی سیجاوند شهرستان خواف تا زمان حفر و بهره برداری چاه جدید رفع شد.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی خواف روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی سیجاوند این شهرستان که کمبود آب شرب آنها برطرف شده را سیجاوند، ولی آباد، چمن آباد، نصرآباد و عباس آباد ذکر کرد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 319 | کل بازدیدکنندگان : 970270 | تعداد کاربران بر خط : 0