اخبار و رویدادها

نشست رئیس ستاد اقامه نماز کشور با مدیران صنعت آب استان خراسان رضوی

۶ خرداد ۱۳۹۷ - بازدید 389

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: بایستی همه ظرفيت های آموزشی، رسانه ای و روحانيت برای تحقق فرهنگ صرفه جويی در مصرف آب بسيج شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد اقامه نماز کشور در نشست با مدیران و دبیر فرهنگی صنعت آب استان، با اشاره به عملكرد فرهنگي مطلوب شركت های تابعه، اظهار داشت: علی رغم انجام اقدامات فرهنگی موثر، با توجه به نهادينه شدن مصرف بی رويه آب در كشور، ترويج فرهنگ بهينه مصرف نيازمند زمان بيشتری است و بايستی همه ظرفيت هاي آموزشی، رسانه ای و روحانيت براي تحقق فرهنگ صرفه جويی بسيج شوند.

حجت الاسلام والمسلمين “محسن قرائتی” در ادامه با تاكيد بر ضرورت استفاده از ظرفيت روحانيت در بحث فرهنگ سازی، گفت: ائمه جماعات در صف مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و می توانند در بخش مديريت مصرف با تبيين آموزه های دينی كمك موثری در نهادينه شدن مصرف بهينه نمايند.

رئیس اداره روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نيز در اين نشست به ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستایی استان خراسان رضوی پرداخت و با توجه به کاهش بارش ها و شعار سال وزارت نیرو مبنی بر سازگاری با کم آبی گفت: متأسفانه بحران خشکسالی سبب می شود برخی از مشترکین به انشعابات غیرمجاز روی آورند و این یکی از مشکلات اساسی می باشد همچنین اکثر روستاییان از آب شرب برای سیراب کردن دام های خود استفاده می کنند که امیدواریم بتوانیم از ظرفیت روحانیون و مبلغان مذهبی در مساجد و مناسبات، در خصوص تشويق مشتركين بمنظور استفاده صحيح از آب شرب استفاده نمائیم.

سید رضا موسوی با اشاره به اهميت اقدامات فرهنگی در سازمان ها، تصريح كرد: ورود به مسائل فرهنگی در كنار رسالت های سازمانی يك ضرورت است و ما تلاش نموديم فرهنگ سازمانی مرتبط با آموزه های دینی داشته باشيم.

وی افزود: همانگونه که بر موضوعات فنی تمركز داريم، همه مسئولان موظف ايم بر اساس برنامه ای هوشمندانه اقدامات فرهنگی را نيز مديريت كنيم چرا كه مسائل فرهنگی نقش اساسی و تعيين كننده ای در تحولات اقتصادی دارد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 780 | کل بازدیدکنندگان : 892670 | تعداد کاربران بر خط : 1