اخبار و رویدادها

نشست مدیر امور آبفار سبزوار با اعضای شورای شهر این شهرستان

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - بازدید 648

جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستاهای سبزوار با حضور اعضای شورای شهر این شهرستان در محل امور آبفار سبزوار برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار سبزوار در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند آبرسانی به روستاهای این شهرستان بیان داشت: سبزوار 158 روستا و جمعیتی بیش از 55000 نفر دارد که از این تعداد 118 روستا با 51000 نفر تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند که حدود 92 درصد جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

عباس واهبی افزود: پراکندگی روستاها، قدمت زیاد شبکه ها، مصرف بی رویه آب شرب در مصارف غیر شرب و همچنین تغییرات کمی و کیفی منابع آبی از جمله مشکلات و چالش های پیش روی شبکه های آب شرب روستاها هستند.

واهبی، گزارشی از وضعیت پروژه های در دست اقدام شهرستان، فعالیتهای انجام شده و اعتبارات مورد نیاز جهت اتمام پروژه های باقیمانده ارائه داد.

در ادامه اعضای شورای شهر مشکلات موجود در حوزه آب شرب روستایی را مطرح کردند که قالب مشکلات در خصوص روستاهای غیربرخوردار از آب شرب، وضعیت کم آبی و قطع آب در شبکه ها خصوصاً در ایام گرم سال می باشد که با توضیحات مدیر امور آبفار سبزوار در بحث مدیریت مصرف و تعامل هرچه بیشتر شوراها و دهیاران روستاها در امر ترویج فرهنگ مصرف و اساس مسئولیت در برخورد با عوامل مشکل آفرین در شبکه های آبرسانی جلسه خاتمه یافت.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1035 | کل بازدیدکنندگان : 927428 | تعداد کاربران بر خط : 1