اخبار و رویدادها

نشست مدیر عامل آبفار خراسان رضوی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان سبزوار

۸ اسفند ۱۳۹۵ - بازدید 855

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمد دانشگر در دیدار با فرماندار ویژه سبزوار اظهار داشت: با وجود مصرف 90 درصد از آب شرب استحصالی در روستاهای استان برای مصارف غیرشرب، تنها 12 درصد از نرخ تولید آب از مشترکان آب شرب روستایی دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه وسعت، پراکندگی و جمعیت زیاد روستاها، هزینه‌های تولید آب در خراسان رضوی را بالا برده است خاطرنشان کرد: با این وجود قیمت دریافتی آب‌ از مشترکان بسیار پایین است.

دانشگر با بیان اینکه در مجموع حدود  28 درصد جمعیت استان خراسان‌رضوی در روستاها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: مردم حدود 2 هزار و 445 روستای استان تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند و از نعمت آب شرب بهداشتی سالم بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع 92 درصد از جمعیت روستایی این استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند، عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها 43 مجتمع آبرسانی روستایی از منابع صندوق توسعه ملی در استان اجرا می‌شود که با اجرای آن مردم 728 روستا از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 272 | کل بازدیدکنندگان : 854165 | تعداد کاربران بر خط : 0