اخبار و رویدادها

نمایش آمادگی امور آبفار تایباد در مانور مدیریت بحران

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - بازدید 369

امور آبفار تایباد با حضور در مانور مدیریت بحران که با حضور فرماندار این شهرستان انجام شد آمادگی خود را در هنگام وقوع این بلای طبیعی به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، در این مانور که با حضور فرماندار و سایر دستگاههای اجرایی تایباد در محل فرمانداری برگزار گردید اکیپ مدیریت بحران امور آبفار این شهرستان جهت پشتیبانی، تامین آب شرب و رفع حوادث احتمالی به محل مانور اعزام شد.

فرماندار تایباد در خصوص لزوم آمادگی دستگاه های اجرایی و اقدام به موقع آنان در مقابل حوادث و بلایای طبیعی مطالبی را بیان و با اشاره بر شناسایی واحدهای دارای استحکام بنای ضعیف، بر نقش دفتر نظام مهندسی و بنیاد مسکن در مقاوم سازی آنها تاکید کرد.

سیاح گفت: مدیریت بحران  يعني اينكه براي مقابله با حوادث احتمالي و غيرمترقبه و تهديدهاي ناشي از آنها بتوانيم با آمادگي و تجهيزات لازم حوادث و مشكلات ناشي از آنها را مدیریت کنیم به همین منظور و با توجه به شرايط توپوگرافي استان كه مستعد سيل، زلزله، خشكسالي و… مي باشد، آزمون میزان آمادگی دستگاه های مدیریت بحران شهرستان را جهت خروج در شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی نظیر زلزله، آتش سوزی و نیز  تمرین و ممارست گروه­های امدادی در راستای کمک به افراد آسیب دیده به منظور کاهش آسیب­های وارده و به حداقل رساندن تلفات مالی و جانی با آمادگي لازم و تجهيزات كامل در مرکز شرکت برگزار شد.

وی، در پایان از مسئولین و پرسنل دستگاه های اجرایی سطح شهرستان جهت حضور در این مانور تقدیر و تشکر نمود.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی تایباد بیان کرد: این مانور با هدف مدیریت صحیح، تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز و ایجاد آمادگی لازم در هنگام بروز بحران های ناشی از وقوع بلایای طبیعی انجام شد.

سید هادی نمازی افزود: ارزیابی میزان آمادگی اکیپ های مدیریت بحران و ارتقاء آن ها، تجهیزات عملیاتی حوزه آب و فاضلاب و همچنین شناسایی قابلیت ها و توانمندی های کارکنان در شرایط اضطراری از دیگر موارد مد نظر در این مانور بود.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 494 | کل بازدیدکنندگان : 970853 | تعداد کاربران بر خط : 0