اخبار و رویدادها

کارگاه آموزشی آشنایی با قانون ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد در آبفار خراسان رضوی برگزار شد

۱۱ دی ۱۳۹۶ - بازدید 444

کارگاه آموزشی آشنایی با قانون مدیریت خدمات کشوری و تخلفات اداری با هدف آموزش کارکنان در زمینه ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد در آبفار خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، رئیس اداره امور حقوقی، قراردادها و رسیدگی به شکایات ستاد استان در خصوص برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: از مهمترین اهداف این کارگاه، آشنایی شرکت کنندگان با آیین نامه پیشگیری و مبارزه با فساد، آشنایی با انواع طبقه بندی آنها و انواع پیامدهای سلامت اداری و عوامل مؤثر بر آن می باشد.

محمد جعفر رادمرد بیان داشت: ارتقاء سلامت نظام اداری، صیانت از حقوق شهروندی، جلب رضایت ارباب رجوع، ایجاد تعلق خاطر ناشی از ارائه به موقع و صحیح خدمت به ارباب رجوع، شفاف ‌سازی فرآیندها و عملکردها و شناسایی و اقدامات احتمالی قانونی در قبال مرتکبین فساد اداری از سایر اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی یک روزه بوده است.

وی همچنین ضمن تعریف کلمه فساد افزود: بطور کلی هر گونه استفاده نامشروع از مقام، موقعیت شغلی، امکانات و منابع عمومی در جهت منافع و اهداف شخصی از سوی مدیران و کارکنان سازمانها و موسسات فساد اداری است.

رادمرد، عوامل فرهنگی و محیطی اختلال در سلامت اداری را به شرح ذیل عنوان کرد: ضعف فرهنگ عمومی، ناآگاهی مردم از حقوق قانونی خود، ضعف ایمان و اعتقادات دینی در بین کارگزاران دولتی، عدم انضباط یا تعهد نسبت به قانون و تمایل مردم به استفاده از راه حل های ساده و سریع و حتی غیر قانونی.

رئیس اداره امور حقوقی، قراردادها و رسیدگی به شکایات گفت: نقطه مشترک فساد اداری در تمامی عرصه ها، هنجارشکنی و تخطی از هنجارهای اخلاقی و قانونی در عملکرد سازمانی و شغلی می باشد و از این روست که سلامت اداری تبعیت از هنجارهای قابل قبول در هر جامعه و فرهنگی تلقی می گردد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 519 | کل بازدیدکنندگان : 816062 | تعداد کاربران بر خط : 0