اخبار و رویدادها

تعویض و استاندارسازی بیش از 2 هزار کنتور آب در روستاهای شهرستان سبزوار

۲۹ آذر ۱۳۹۵ - بازدید 916

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار گفت: طی نه ماهه اخیر، بیش از 2 هزار کنتور آب مشترکین در روستاهای این شهرستان مورد تعویض و استانداردسازی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمدرضا چشمی با بیان این مطلب اظهار داشت: شبکه آب شرب 21 روستای سبزوار با جمعیت بیش از 2 هزار نفر فرسوده است و آب شرب مردم  16 روستای این شهرستان نیز به‌دلیل بروز خشکسالی، از طریق تانکر تأمین می‌شود.

وی عنوان کرد: از 136 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان، 106 روستا از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند هستند که در جهت آب‌رسانی به سایر روستاهای محروم، هفت مجتمع آبرسانی روستایی طراحی شده که  تاکنون بین 5 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار با بیان اینکه 3 میلیارد و 320 میلیون تومان برای تکمیل 9 طرح آبرسانی این شهرستان اختصاص یافته است، عنوان کرد: برای اجرا و  تکمیل مجتمع‌ها و طرح آب‌رسانی به روستاهای شهرستان به 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

این عضو هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی یادآور شد: 250 کیلومتر از شبکه آبرسانی روستایی سبزوار با قدمت بیش از 40 سال، فرسوده و نیاز به تعویض دارند.

وی، فروش 429 فقره انشعاب آب، تعویض 658 کنتور خراب و استاندارد سازی و اصلاح 1350 فقره کنتور را از دیگر اقدامات امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سبزوار در سال جاری ذکر کرد.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 715 | کل بازدیدکنندگان : 813833 | تعداد کاربران بر خط : 1