اخبار و رویدادها

برگزاری گردهمایی مسئولین امور فرهنگی و دینی شرکت‌های آب و فاضلاب کشور در مشهد

۲ دی ۱۳۹۵ - بازدید 930

یازدهمین گردهمایی مسئولین امور فرهنگی و دینی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور با حضور مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو به میزبانی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در این گردهمایی به اولویت‌های این مجموعه اشاره کرد و اقامه شایسته و باشکوه نماز جماعت در شرکت ها، توجه ویژه به مباحث فرهنگ سازی مدیریت مصرف با توجه به وضعیت بحرانی آب در کشور، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، تقویت بنیان خانواده و تلاش در جهت کاهش انشعابات غیرمجاز با انجام کارهای فرهنگی و دینی را از جمله این اولویت برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین یزدانپرست، به رویکرد جدید حضور بسیج در امور فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: این حضور می‌تواند منشأ خیر و برکات برای صنعت آب و برق کشور و افزایش بصیرت کارکنان و انسجام و وحدت و یکپارچگی در برنامه‌های فرهنگی شود.

مشاور وزیر و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو نیز، خدمت در شرکت‌های آب و فاضلاب را از آن جهت که سقایت و تأمین آب شرب مردم را به دنبال دارد، مقدس خواند و بر ضرورت ایجاد و گسترش این باور و تعهد سازمانی کارکنان شرکت های آب و فاضلاب تأکید کرد.

داوود طارمی اظهار داشت: در برنامه های مختلف هرجا بسیج حضور داشته، آن امور با سرعت و اقتدار بیشتری اجرایی شده و ظرفیت موجود در بسیج به ویژه در انجام برنامه‌های فرهنگی بر هیچکس پوشیده نیست و تلاش ما بر این است تا روابط سازمانی به گونه‌ای تنظیم شود تا بتوانیم از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیج در این زمینه استفاده بهتری داشته باشیم.

وی، به تفاهم نامه امضا شده بین بسیج و امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: در این تفاهم‌نامه محورهای مختلفی از جمله برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی، اجرای طرح‌های مؤثر جهت مقابله با آسیب‌های تهاجم فرهنگی و تعامل و همکاری با شورای فرهنگی از طریق تشکیل اتاق فکر و شناسایی مهم‌ترین مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در سازمان‌های مربوطه به امضا رسیده است.

طارمی، برگزاری مشترک مسابقات و محافل قرآنی، همکاری در راه‌اندازی، کیفی‌سازی و اجرای حلقه‌های صالحین پایگاه‌های بسیج صنعت آب و برق، همکاری در برگزاری اردوهای مختلف، تشکیل شبکه خیرین در راستای امور خداپسندانه، همکاری در اجرای دوره‌های آموزشی آمرین به معروف و ناهیان از منکر و برگزاری همایش‌های فرهنگی را از دیگر مفاد این تفاهم نامه ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز گفت: این استان با دارا بودن حدود 570 هزار مشترک، بیشترین تعداد مشترکین آب شرب روستایی کشور را داراست.

مهندس دانشگر افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار نفر در 2445 روستای استان، از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی بهره‌مند هستند.

وی، منابع تأمین آب شرب مردم روستاهای این استان را 1299 مورد ذکر کرد و اظهار داشت: از این تعداد 1014 حلقه چاه، 208 دهنه چشمه و 77 رشته قنات می باشد.

دانشگر، طول خط انتقال آب شرب روستایی خراسان رضوی را بالغ بر 12 هزار کیلومتر و شبکه توزیع را بیش از 8 هزار کیلومتر بیان کرد.

وی در ادامه به تشریح وضعیت کلی آب کشور پرداخت و گفت: میزان دسترسی به آب در کشور از حدود 7 هزار مترمکعب در سال 1335 به 1700 مترمکعب در حال حاضر رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، به وضعیت بارش در کشور اشاره کرد وافزود: میزان بارش در ایران کمتر از یک سوم میانگین جهانی است.

دانشگر، به اهمیت اقدامات فرهنگ سازی و آگاهی بخشی مصرف بهینه آب به عنوان یک هدف و استراتژی اصلی نام برد و گفت: در این راستا اقدامات قابل توجهی در شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی انجام شده که نتیجه این فعالیت‌ها منجر به افزایش دو درصدی رعایت الگوی مصرف توسط مشترکین آب شرب روستایی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

گفتنی است در ابتدای این گردهمایی، حجت الاسلام والمسلمین مهاجری؛ مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گزارشی از اقدامات فرهنگی انجام شده در این حوزه بیان کرد.

حاضران در این گردهمایی در پایان با حضور در بارگاه ملکوتی و منور امام رضا(ع)، از غذای متبرک مهمانسرای آستان قدس رضوی بهره مند شدند.

95-269-2 95-269-3 95-269-4 95-269-5

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 709 | کل بازدیدکنندگان : 813827 | تعداد کاربران بر خط : 0